Yıldız Holding’den deprem bölgesine 175 milyon TL’yi aşan yardım - ÖZGÜR HABERLER

Yıldız Holding’den deprem bölgesine 175 milyon TL’yi aşan yardım

Yıldız Holding’den deprem bölgesine 175 milyon TL’yi aşan yardım Yıldız Holding, bünyesindeki tüm şirketleri ve 75 bin çalışanıyla deprem bölgesine destek oluyor. İstanbul Holding’den oluşturulan bildirime göre, Kahramanmaraş odaklı toplamda..

Yıldız Holding’den deprem bölgesine 175 milyon TL’yi aşan yardım
Son Güncelleme: Whatsapp

Yıldız Holding’den deprem bölgesine 175 milyon TL’yi aşan yardım

Yıldız Holding, bünyesindeki tüm şirketleri ve 75 bin çalışanıyla deprem bölgesine destek oluyor.

İstanbul

Holding’den oluşturulan bildirime göre, Kahramanmaraş odaklı toplamda 10 ili etkileyen depremler karşısında ilk andan itibaren bütün kaynaklarını afet bölgesine yönlendiren Yıldız Holding, yardım çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Türk Kızılay, AFAD ve mahalli yönetimlerle iş birliği içerisinde çalışan Yıldız Holding’in lüzum afet mekanlarındaki mağaza ve depolarından lüzumse başka illerdeki tesislerinden sevk ettiği ürünlerin tutarı şuandan 175 milyon TL’yi aştı ve her an artmayı sürdürüyor.

Holding bünyesindeki Ülker, Türk Kızılay doğrulusunda afet bölgelerine dağıtılması amacıyla 6 tır bebe bisküvisi, kek ve bisküviyi süratle teslim etti. Toplamda 20 tırlık düzenleme yaparak sevkiyat desteğini sürdürüyor.

Yıldız Holding’in perakende şirketlerinden ŞOK Marketler afet yerlerinde ayakta kalan mağazalarındaki besin ve şahsi bakım maddelerini depremzedelere elden ulaştırıyor. Hem de bölge halkının greksinimlerini karşılamak üzere mağazaların en kısa sürede yine etkinliğe geçebilmesi amacıyla bölge dışından ekipler de deprem yerlerinde çalışmalara başlamış bulunuyor.

Bizim Toptan, İskenderun, Adıyaman, Hatay ve Osmaniye’deki mağazalarından ve depolarından toplam 50 tır ürünü Türk Kızılay vasıtasıyla sevk ediyor.

g2mEksper de Adıyaman, Osmaniye, Antakya, Gaziantep ve Kahramanmaraş’taki Bizim Toptan mağazalarının bahçelerinde 10 bin şahsa sıcak yemek sunacak seyyar mutfakları döneme alıyor.

Özellikle bölümdeki ekmek ihtiyacına yoğunlaşan Donuk Fırıncılık Ürünleri, 3 tır tüketime hazır ekmeği Hatay ve Malatya’ya gönderdi; değişik noktalara ürün sevkiyatı da devam ediyor.

Kerevitaş bünyesindeki Superfresh’in deprem bölgesine gönderdiği 1 tır konserve ton balığı ve başka konserve ürünleri, depremzedelerin besin ihtiyacını karşılamak üzere dağıtılıyor.

Holdingin ambalaj pazarında etkinlik gösteren şirketi Polinas şu ana kadar deprem bölgesine 48 bin adet termal battaniye göndermiş bulunuyor, ek olarak 160 bin termal battaniye daha göndermek amacıyla hazırlıklarını sürdürüyor.

Bunların yanı sıra Yıldız Holding Gönüllülük Kulübü, çalışanların temin ettiği ısıtıcı, battaniye, termal kıyafet, uyku tulumu, besin kolileri, hijyen setleri gibi lüzumsinim malzemelerini sahibi olan yardım tırını yola çıkarmaya hazırlanıyor.

“Bu elim olay karşısında tek kalp olarak, birlik içerisinde hareket ediyoruz”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verdiği Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, afet bölgesine yönelik yardımları ilk andan itibaren yetki sahibi kişi kurumlarla koordinasyon içerisinde organize etmeye başladıklarını vurgulayarak şunları ifade etti:

“Topluma karşı duyduğumuz mesuliyet kapsamında ilk saatlerden itibaren lüzum Yıldız Holding lüzumse bütün şirketlerimizle afet bölgesine destek olmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Bu elim olay karşısında tek kalp olarak, birlik içerisinde hareket ediyoruz. Şu ana kadar 175 milyon TL’yi aşan tutarda yardım yaptık ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve iş arkadaşlarımıza Allah’tan rAhmet, yaralılara acil şifalar; bölümde görevli olan bütün ekiplere ve halkımıza basitlikler diliyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.