TRT dizisinden çıkarılan Mehmet Aslantuğ’dan oğluna mektup-Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar…

TRT dizisinden çıkarılan Mehmet Aslantuğ’dan oğluna mektup-Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar… Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, ‘Ali Fuat’ karakterini canlandırdığı ‘Yürek Çıkmazı’ dizisinden ayrıldığını açıkladı. Aslantuğ, “Kurumları kendisine bağlayarak siyasi tavrının..

TRT dizisinden çıkarılan Mehmet Aslantuğ’dan oğluna mektup-Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar…
Son Güncelleme: Whatsapp

TRT dizisinden çıkarılan Mehmet Aslantuğ’dan oğluna mektup-Kurumları siyasi tavrının mülkü sananlar…

Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, ‘Ali Fuat’ karakterini canlandırdığı ‘Yürek Çıkmazı’ dizisinden ayrıldığını açıkladı. Aslantuğ, “Kurumları kendisine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda diğerleri oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine karşın aslında ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular” ifadelerini kullandı. Oyuncu Arzum Onan, eşi Mehmet Aslantuğ’a destek verdi.

Yaptığı propaganlar ve aldığı kararlarla AKP iktidarının ‘arka bahçesi’ haline gelen TRT, yeni bir skandalla gündeme geldi. Kanal, ‘Yürek Çıkmazı’ dizisinde Ali Fuat karakterini canlandıran Mehmet Aslantuğ ile yollarını ayırdı.

61 yaşındaki başarılı oyuncu Aslantuğ, sosyal medya hesabında duyurduğu paylaşımın altına yazdığı açıklamada, Yürek Çıkmazı dizisi kadrosundan kendi arzusuyla değil, kanalın arzusuyla ayrıldığını duyurdu.

Aslantuğ açıklamasında ayrılma sebebinin siyasi görüşüyle ilgili bulunduğu imâsında bulundu.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Aslantuğ, ayrılık haberini Instagram hesabından, 1990-1991 seneları arasında gene TRT ekranlarında yayımlanan ‘İz Peşinde’ dizisinin jeneriğini paylaştığı bir gönderiyle verdi.

“35 sene sonra bugün, hakikat ve direkt olarak yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendisine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda diğerleri oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine karşın aslında ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular. ‘Bizle çalışırken olmaz’ diyen bir kibir saklıyorlar” ifadelerini kullanan Aslantuğ, şu şekilde devam etti:

“Yalancı isimli çalışmadan 30 sene sonra dahil bulunduğum Yürek Çıkmazı’na veda ettim bu akşam. İlk kez bu duygularla beraber oynamanın tecrübesini de heybeye koyarak ve kuşkusuz tereddüt bile etmeden. Gerçeğe yoldaşlık ediyoruz diye; ürken, küsen, kızan birilerine teslim edilecek bir yürekle büyüyüp serpilmedik. Öyle de gideceğiz muhakkak. Görevimizi layıkıyla yapmaya, türkülerimizi hissederek söylemeye devam ederek…”

“Kaptan’ın Seyir Defteri” başlıklı paylaşımda üniversite öğrencisi oğlu Can Aslantuğ’a “Bu gece bulunduğu gibi birtakım anları kayda düşmekte fayda var!” sözleriyle seslenen oyuncu şu sözlere yer verdi:

“SUAL EDEN TAVRIMIZDAN RAHATSIZ OLDULAR”

“Evlat, üniversite bitiyor hayırlısıyla. Aktörlüğe heyecan büyüttüğüne göre, ‘Seyir Defteri’nin şahitliğinde birkaç cümle kurmak isterim. Bu gece bulunduğu gibi birtakım anları kayda düşmekte fayda var! Jeneriğini paylaştığım endeksin ekranda yayına girmesinden bu yana tam 35 sene geçmiş. Adı, ‘İz Peşinde’…

‘Belene’, ‘Ağaların Düğünü’, ‘Kopuk Takımı’, ‘Vurguna İnmek’, ‘Karayar Köprüsü’, ‘Kapıları Açmak’, ‘Yalancı’ gibi aynı çatı altında yaptığımız diğer projelerden sadece biri. 35 mm çekildi. Türkiye’nin ilk en uzun dizisi. Meslek hayatımın özel yönetmenlerinden Hüseyin Karakaş’la çalıştık. Saygı ve rAhmetle yâd ediyorum.

35 sene sonra bugün, hakikat ve direkt olarak yana ses vermeye gayret ediyoruz diye; o kurumları kendisine bağlayarak siyasi tavrının mülkü sananlar, yarın o koltuklarda diğerleri oturduğunda da sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilmelerine karşın aslında ilham alan, sual eden tavrımızdan rahatsız oldular. ‘Bizle çalışırken olmaz’ diyen bir kibir saklıyorlar.

“BABANIN YEDEKLEDİĞİ BİR UMUDA YOLCULUK ÜLKESİ OLMADI”

‘Yalancı’ isimli çalışmadan 30 sene sonra dahil bulunduğum ‘Yürek Çıkmazı’na veda ettim bu akşam. İlk kez bu duygularla beraber oynamanın tecrübesini de heybeye koyarak ve kuşkusuz tereddüt bile etmeden! Gerçeğe yoldaşlık ediyoruz diye; ürken, küsen, kızan birilerine teslim edilecek bir yürekle büyüyüp serpilmedik. Öyle de gideceğiz muhakkak. Görevimizi layıkıyla yapmaya, türkülerimizi hissederek söylemeye devam ederek… Babanın yedeklediği bir umuda yolculuk ülkesi olmadı. Yedek pasaportu olmadı. Hiç hayalini de kurmadı.

Ah benim gönlü güzel oğlum, meslek hayatında bu cinsten beklentilerle sınava girdiğinde; bir an bile düşünme, doğruyu terk etme, senin amacıyla iyi olan şey halkın amacıyla sorunluysa eğer, aklını katiyen ikiletme! Çalışma hayatın diğer ülkeleri dayatsa bile; derdin de, gönlün de ülkende olsun. Bu mühürlenmiş duyguyu yok sayarak terk etme! Umutsuzluk bir hastalık evlat. Hiçbir şey amacıyla devasiz değilsiniz, deva sizsiniz. Geleceğiniz; aydınlık, bereketli, onurlu ve kutlu olsun.”

ARZUM ONAN’DAN DESTEK

Oyuncu Arzum Onan, Mehmet Aslantuğ’a destek verdi. Onan, “Seninle gurur duyuyorum” dedi.

Onan, Aslantuğ’un fotoğrafını paylaşarak, “Bugüne kadar sergilediğin duruş, verdiğin kararlar ve yaşama kattığın bütün değerler için… Seninle gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.