Togg, Amerikalıları CES 2023’teki Dijital Mobilite Bahçesinde ağırladı

Togg, Amerikalıları CES 2023’teki “Dijital Mobilite Bahçesi”nde ağırladı Türkiye’nin mobilite bölümünde küresel teknoloji markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te meydana getirdiği “Dijital Mobilite Bahçesi” ile ziyaretçilerin..

Togg, Amerikalıları CES 2023’teki Dijital Mobilite Bahçesinde ağırladı
Son Güncelleme: Whatsapp

Togg, Amerikalıları CES 2023’teki “Dijital Mobilite Bahçesi”nde ağırladı

Türkiye’nin mobilite bölümünde küresel teknoloji markası Togg, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te meydana getirdiği “Dijital Mobilite Bahçesi” ile ziyaretçilerin ilgisini çekti.

 

Teknoloji pazarında çalışan Jose Ramirez, Togg standında yaşadığı tecrübesin son derece iyi olduğunu belirtirken benzersiz bir tecrübe olduğunu, mutlaka denenmesi gerekliliğini dile getirdi.

Test ekipmanları yapan bir şirkette çalışan Hwee Yng Yeo, yaşadığı tecrübesin “harika” olduğunu konuştu ve geleceğin nasıl olacağından emin olmadığını belirtirken fakat dijital olacağından emin olduğunu kaydetti.

Elektronik bölümünde çalışan Kenneth Pemberton, tecrübesin çok çarpıcı olduğunu anlattı ve “Çok sürükleyici buldum sanki hareket halindeymişim gibi hissettim.” dedi.

Arizona Bilim Merkezi’nden Alyson Smith ise tecrübesin sürükleyici olduğunu, bütün duyularına hitap ettiğini aktardı. Deneyimin sonucunda bunun aynı vakitte eğitici olduğunu da bildiren Smith, tecrübesi görsel yönden “büyüleyici” olarak betimledi. Smith, mobilitenin geleceğinin nasıl olma ihtimalini gösterdiğini kaydetti.

Grace Auclair-Lee tecrübesin harika olduğunu dile getirdi ve sanat, teknoloji ve eğitim arasında bağlantı kuran harika bir yol olduğunu ifade etti.

Makyaj sanatçısı Vicky Nguyen de Togg standında yaşadığı tecrübesi harika olarak nitelendirdi. Kendisini uzay gemisinde gibi hissettiğini bildiren Nguyen, stantta yayılan tecrübesi çok sevdiğini kaydetti.

Dijital Mobilite Bahçesi ile duyuları harekete yaşamış tecrübe

Togg, Las Vegas Convention Center’daki standında, “Dijital Mobilite Bahçesi” ismini verilen 910 metrekarelik alanda sürdürülebilir ve bağlantılı bir mobilite geleceğini keşfetme tecrübesi sunuyor.

CES 2023’te Togg standına gelenleri iki katlı yapının önünde yerleştirilmiş 21 metreye 7 metre ebadında dev LED ekrandan akan, siber fiziksel mimar ve dijital sanatçı Güvenç Özel’in tasarladığı dijital şelale karşılıyor. Standın zeminindeki kanallarda buluşan dijital ve gerçek su, Togg’un dualite kavramını gözler önüne seriyor.

Togg’un hem dijital hem doğayla iç içe olan tecrübe bölümünde, dualite yaklaşımındaki insan ve teknoloji, sanat ve bilim, akıl ve kalp, birlik ve çokluk gibi kavramlar buluşuyor.

Beyond X, Akıllı Yaşam, Temiz Enerji ve Self AI meydanlarından meydana gelen “Dijital Mobilite Bahçesi”, ziyaretçilere duyuları harekete yaşamış bir tecrübe yaşatıyor.

Beyond X mobilitenin yarından sonrasının ipuçlarını veriyor

Ziyaretçiler Togg’un dualite kavramını altını çizen logosuna atıfta tespit edilen girişten atlattıktan sonra, 15 metre uzunluğunda ve LED ekrandan meydana gelen bir tünele giriyor. Tünel içerisinde başlayan tecrübe, tünelin sonucunda mobilitenin yarından sonrasını dijital sanatla ifade eden Beyond X kapsülünde devam ediyor.

Mobilitenin yarından sonrasının ipuçlarını veren ve Togg Dizayn Stüdyosu’nun tasarladığı ve Pininfarina ile beraber tasarlanan Beyond X alanı, davetlilere kişiselleştirilmiş bir mobilite tecrübesi sunuyor.

Yolculuklarına tünelde başlayan ziyaretçiler, heykelsi ve dairesel bir kapsülün içerisinde hayal gücünü zorlayan bir görsel sanat ile beraber mobilite tecrübesi yaşıyor. Katılımcılar, kendileri amacıyla en ideal müzik ve ortamın içerisinde, “Satürn”, “Orman”, “Fütüristik Şehir” ve “Sanatsal Türkiye” gibi dört mümkün senaryodan birini yaşayabiliyor.

Beyond X, sıra dışı dijital bir tecrübe ile akıl, ruh, kalp ve dört duyuyu harekete geçiriyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.