SON DAKİKA… Memur zammı 2023 ile en az 11.669 LİRA, Yeni sayılar geldi - ÖZGÜR HABERLER

SON DAKİKA… Memur zammı 2023 ile en az 11.669 LİRA, Yeni sayılar geldi

SON DAKİKA… Memur zammı 2023 ile en az 11.669 LİRA, Yeni sayılar geldi Memur maaş zammı son dakika haberi… Memur maaşları amacıyla belirleyici olacak Aralık ayı enflasyon seviyesi TÜİK doğrulusunda..

SON DAKİKA… Memur zammı 2023 ile en az 11.669 LİRA, Yeni sayılar geldi
Son Güncelleme: Whatsapp

SON DAKİKA… Memur zammı 2023 ile en az 11.669 LİRA, Yeni sayılar geldi

Memur maaş zammı son dakika haberi…

Memur maaşları amacıyla belirleyici olacak Aralık ayı enflasyon seviyesi TÜİK doğrulusunda yarın açıklanacak. Milyonlar ‘Memur zammı ne kadar olacak’ sorusuyla o saate kilitlendi. Memur zammı 2023 amacıyla bu sene ek zam da yapılacak. Bu sene memur enflasyon farkı, toplu sözleşme zammı ve refah artışı ile yeni memur maaş hesaplama prosedürü yapılacak. Öte yandan enflasyon rakamları amacıyla ekonomistlerin yeni beklentisi belli oldu. İşte masadaki ek zam dahil 15 meslekte yeni memur maaşları tabloları…

MEMUR MAAŞLARI EK ZAM İLE ARTACAK

Memurlar enflasyon dışında sosyal refah payı adı altında ek zam alacak. Enflasyon farkı ve toplu sözleşme zam seviyesine ek olarak ek zam dahil bütün beklentilere göre hesaplanan memur maaş zammı tablolarıyla bütün yeni maaşlar hesaplandı.

6 aylık memur enflasyon farkı ve memur zammı
15 meslekte ek zamlı memur maaşları
En düşük memur maaşı hesabı

YENİ MEMUR ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık ayı enflasyon rakamları 3 Ocak Ayı 2023 Salı günü saat 10:00’da açıklayacak. Aralık ayı enflasyon rakamları ardından memur maaşları amacıyla yapılacak zam seviyesi 2023 yılının ilk 6 ayı amacıyla belirlenecek.

BAŞKAN ERDOĞAN EK ZAM TALİMATI

Küresel düzeyde çoğalan enflasyon, enerji, besin ve tedarik kriziyle küresel düzeyde çoğalan enflasyonun etkilerinin ülkemizde de görülmesi ardından hükümet Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla alım gücünün 2023 senesinde iyileştirilmesi amacıyla ilk ismim olarak asgari ücreti iyileştirdi.

ASGARİ ÜCRET ÇİFTE REKORLA GELDİ

Asgari ücret Temmuz’a göre yüzde 54,6, Ocak Ayı 2022 devresine göre yüzde 100 artarak Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. Bunun yanısıra asgari ücret 455 dolar düzeyine yükselerek bir rekoru da döviz bazlı kırdı..

5 AYLIK MEMUR MAAŞ ZAMMI YÜZDE 15,11 OLDU

Kasım ayı enflasyon rakamları ardından memur maaşları amacıyla 5 aylık zam seviyesi kesinleşti. 5 aylık enflasyon rakmı yüzde 14,04 olurken, memur zammı ise 5 aylık yüzde 15,11 olarak kesinleşti. Yani bundan sonra enflasyon sıfır çıksa dahi refah payı hariç bu vakit seviyesi netleşmiş oldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.