Putin- Batı, cini şişeden çıkardı - ÖZGÜR HABERLER

Putin- Batı, cini şişeden çıkardı

Putin: Batı, cini şişeden çıkardı Son dakika haberi! Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soğuk Savaş’tan bu yana Batı ile en büyük çatışmayı tetikleyen işgal emrini vermesinin üzerinden nerdeyse bir sene..

Putin- Batı, cini şişeden çıkardı
Son Güncelleme: Whatsapp

Putin: Batı, cini şişeden çıkardı

Son dakika haberi! Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soğuk Savaş’tan bu yana Batı ile en büyük çatışmayı tetikleyen işgal emrini vermesinin üzerinden nerdeyse bir sene geçmişken, Rusya Parlamento’sunun üyelerini Ukrayna’daki harp konusu ile ilgili bilgilendirdi.

Putin, Batı Ukrayna’ya ne kadar çok uzun menzilli silah verirse, Rusya’nın tehdidi sınırlarından o kadar uzaklaştırmak mecburiyetinde kalacağını belirterek, “Batılı ülkeleri Ukrayna’ya ne kadar çok uzun menzilli silah sağlarsa, biz de tehdidi sınırlarımızdan o kadar uzaklaştırmak mecburiyetinde kalacağız. Bu doğaldır.” diye konuştu.

Putin, Rusya’nın Ukrayna halkına karşı değil, üçüncü ülkelerin “çıkarlarına hizmet eden” elitlere karşı harptığını da sözlerine ekledi. Putin ilaveten Rusya’nın harpı başlatmadığını fakat çatışmayı sona erdirmek amacıyla güç kullandığını öne sürdü.

Bununla birlikte, Putin’in Federal Meclis’e hitabı Rusya’daki başlıca siyasi etkinliklerden birini meydana getiriyor ve bu konuşma esnasında Rus önder ülkedeki durumu, başarılarını, başarısızlıklarını ve görevlerini özetliyor.

Putin’in, parlamentonun her iki kanadının üyelerine, askeri komutanlara ve askerlere hitaben yaptığı konuşmadan satır başları:

BATI CİNİ ŞİŞEDEN ÇIKARDI

Batı, cini şişeden çıkardı. Batı’nın amacı sınırsız güç. Batı, çevresel çatışmayı küresel duruma getirmek istiyor. Batı, bizimle ekonomik cephede harpıyor fakat başarılı olamayacak. Batı, altınımızı ve döviz rezervlerimizi çaldı. Amaçları, insanımıza zarar vermek.

“TARİHİ BİR ZAMAN”

“Bu konuşmayı, hepimizin bildiği üzere, ülkemiz amacıyla zor ve dönüm noktası niteliğinde bir zamanda, dünya genelinde köklü ve geri döndürülemez değişimlerin yaşandığı, ülkemizin ve halkımızın geleceğini şekillendiren en mühim tarihi olayların yaşandığı ve her birimizin şaşırtıcı bir mesuliyet taşıdığı bir dönemde yapıyorum.

“DONBAS HALKINI KORUYACAĞIZ”

Adım adım, dikkatli ve tutarlı bir şekilde, önümüzdeki problemleri çözüme kavuşturacağız. Donbas halkı 2014’ten bu yana kendi topraklarında hayata ve anadillerini konuşma haklarını savunmak amacıyla mücadele ediyor. Abluka ve sıksık bombardıman koşullarında, Kiev rejiminin gizlenmeyen nefreti karşısında harptılar ve pes etmediler. Rusya’nın kendilerini kurtarmaya geleceğine inandılar ve bunu beklediler. Bu arada biz de problemi barışçıl yöntemlerle çözüme ulaştırmak amacıyla elimizden geleni yaptık. Sabırla bu en zor çatışmadan barışçıl bir çıkış yolu bulmaya çalıştık ama arkamızdan bambaşka bir senaryo hazırlanıyordu.

Putin: Batı, cini şişeden çıkardı - 1

“UKRAYNA BATI’NIN REHİNESİDİR”

Ukrayna halkının, bu ülkeyi siyasi, askeri ve ekonomik anlamda fiilen işgal etmiş olan Kiev rejiminin ve onun Batılı derebeylerinin rehinesi durumuna yaklaştığını daha evvelce defalarca söyledim… Günümüz Ukrayna rejimi zaten mahalli çıkarlara değil, üçüncü ülkelerin çıkarlarına hizmet etmektedir.

EKONOMİK YENİDEN YAPILANMA

Federasyonun Ukrayna’dan ilhak edilen bölgedeki bu yeni tebaasının sosyo-ekonomik yönden toparlanması ve kalkınması amacıyla geniş çaplı bir uygulama oluşturmaya başladık ve devam edeceğiz. Yeniden Rusya’nın bir iç denizi durumuna gelen Azak Denizi limanlarındaki işletmeleri ve istihdamı canlandırmaktan ve Kırım’da yaptığımız gibi yeni çağdaş yollar inşa etmekten bahsediyoruz.

“BATI RUSYA İÇİN VAROLUŞSAL BİR TEHDİT”

Batı’nın elitleri amaçlarını gizlemiyorlar. Yani, mahalli bir çatışmayı küresel bir çatışma adımına dönüştürmek niyetindeler. Biz her şeyi tam olarak bu tür anlıyoruz ve buna göre reaksiyon vereceğiz, zira bu halde ülkemizin varlığından bahsediyoruz. Fakat Rusya’yı harp bölümünde yenmenin imkânsız olduğunu da anlamıyorlar. Bu amaçla bize karşı giderek daha agresif bilgi saldırıları düzenliyorlar.

Putin: Batı, cini şişeden çıkardı - 2

KÜLTÜR SAVAŞLARI

Tarihi gerçekleri çarpıtıyorlar, kültürümüze, Rus Ortodoks Kilisesi’ne ve ülkemizin başka geleneksel dinlerine sıksık saldırıyorlar. Kendi halklarına yaptıklarına bakın: ailenin, kültürel ve yerel kimliğin yok edilmesi, sapkınlık ve çocukların istismarı norm olarak ilan ediliyor. Ve rahipler eşcinsel evlilikleri kutsamaya zorlanıyor… Anglikan Kilisesi’nin cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir Allah fikrini değerlendirmeyi planladığı öğrenildi. Batı’da milyonlarca insan gerçek bir ruhani felakete sürüklendiklerini anlıyor. Batı’nın toplumumuzu zayıflatmaya ve bölmeye çalışacağı, her vakit aynı zehre sahip olan yerel hainlere güveneceği açıktır: anavatanlarını küçümseme ve bu zehri ödemeye hazır olanlara satarak para kazanma arzusu.”

ABD’YE ELEŞTİRİ

Şunu vurgulamak istiyorum. dünyada hiçbir ülkenin yurtdışında ABD kadar çok askeri üssü yoktur. Dünyanın dört bir yanısıra bunlardan yüzlercesi var. Bütün dünya onların Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması da dahil olmak üzere asli silahlanma anlaşmalarından çekildiklerini gördü. Dünya barışını koruyan asli anlaşmaları tek doğrultulu olarak yırtıp attılar. Bunu niçin yaptılar? Sadece yapabildikleri için.

RUSYA’YA YÖNELİK BATI YAPTIRIMLARI

Batılı ülkeler Rus halkına acı çektirmek istiyorlar, ama hesapları tutmadı. Rus ekonomisinin ve yönetiminin onların düşündüğünden çok daha kuvvetli bulunduğu meydana çıktı.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.