Okullar Ne Zaman Tatil 2023

Okullar Ne Zaman Tatil 2023 Ocak ayının ilk tatil tarihi açıklandı! Bu habere çocuklar çok sevinecek birtakım veliler ise üzülecek 2022’yi bitirip 2023’e başlamamızla beraber, yeni senenin tatil günleri en..

Okullar Ne Zaman Tatil 2023
Son Güncelleme: Whatsapp

Okullar Ne Zaman Tatil 2023

Ocak ayının ilk tatil tarihi açıklandı! Bu habere çocuklar çok sevinecek birtakım veliler ise üzülecek

2022’yi bitirip 2023’e başlamamızla beraber, yeni senenin tatil günleri en çok merak edilen konular arasına girdi. Tatil günlerinin en çok merak edilenlerinin başında gelen ise sömestr tatili. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 senesi tatil takvimini açıkladı. Bu ilerlemeye göre, çocuklar son derece mutlu bir şekilde yeni seneye girerken, tatil haberi çalışan birtakım velileri ise çocuklarını bırakabileceği yer telaşı sardı. Yarıyıl tatilinin başlangıç tarihi haberimizde…

Yeni seneye sasenesi günler kala hem veliler hem de öğrenciler yarıyıl (sömestr) tatilini sorgulamaya başladı. Eylül ayında başlayan birinci devrele beraber karne heyecanı geldi çattı. Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 takvimini yayınladı. Okullarda taril tarihleri belli oldu, veliler buna çok üzelecek. Peki, yarıyıl tatili ne vakit? Okullar ne vakit kapanacak?

2023 senesine çok kısa bir vakit kaldı. Yeni yılla beraber veliler yarıyıl tatilini sorgulamaya başladı. Tatil amacıyla düzenleme yapan milyonlarca şahıs Milli Eğitim Bakanlığı’ndan istikbal olan duyuruya odaklandı. Beklenen haber ise geldi, yarıyıl tatili belli oldu. Eylül ayında başlayan okulla amacıyla birinci devre sonu belli oldu. Peki yarıyıl (sömestr) tatili ne vakit? Yarıyıl tatili kaç gün vakitcek? İşte son dakika haberinin detayları…

Ocak Ayı ile beraber tatil planı yapmaya hazırlanan çoğu şahıs okulların tatil olacağı günü incelemeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 2022-2023 eğitim öğretim senesinde iki ara tatil ve bir yarıyıl tatili olacak. Yeni yılla beraber çocuklarıyla tatile çıkmak isteyen anne-babalar yarıyıl tatilini sorgulamaya başladı. Peki yarıyıl tatili ne vakit, hangi tarihte başlayacak? İşte MEB 2022-2023 yarıyıl tatili tarihleri…

2023 YARILYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Öğrencilerin ifadesiyle 15 tatil ve Sömestr tatili olarak da tanınan yarıyıl tatili 23 Ocak Ayı Ayı Ayı-3 Şubat 2023 tarihleri arasında uygulanacak. Okullarda birinci devre eğitim öğretim faaliyetleri 20 Ocak Ayı Ayı Ayı Cuma günü sona erecek. Okullar yine 6 Şubat Pazartesi günü açılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre birinci devre 20 Ocak Ayı Ayı Ayı cuma günü öğrencilerin karne almasıyla sona erecek. Hafta sonları dahil olmak üzere 19 milyon İlkokul, ortaokul ve lise öğrencisi toplam 16 gün tatil yapacak.

ÇALIŞAN ANNE VE BABALAR ENDİŞELİ

Bu vakit zarfında evde bulunacak olan öğrenciler evin tadını çıkartacak fakat aileler endişeli. Çünkü çalışan anne ve babalar çocuklarına gün amacıylade nasıl bakacaklarını kara kara düşünmekte. Malum bakıcı fiyatlarına gelen zamlar fiyatları uçurdu. Artık bakıcı da bulmak zor bulunduğu amacıyla, çocuklarını yakınlarına bırakamayacak, anne babalar telaşlı.

MİLYONLARCA ÖĞRENCİ İÇİN KARNE HEYECANI

Yarıyıl tatili başlamadan evvelce İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri birinci devresinin sona ermesi sebebiyle devre sonu ortalamalarını sahibi olan karnelerini alacak. Karneler basılı olarak verilirken aynı vakitte dijital olarak e-Okul üstünden görüntülenebilecek.

20 Ocak Ayı Cuma günü okullarda karne dağıtımı yapılacak. Karnelerinin yanısıra başarılı olan öğrencilere Takdir, Teşekkür ve Onur Belgeleri teslim edilecek. Dönem sonu ortalaması 70-84.99 arasında olan öğrenciler Teşekkür Belgesi alacak.

85 ve üstünde not ortalamasına sahip olan öğrenciler Takdir Belgesi almaya hak kazanacak. Başarısız notu tespit edilen öğrenciler, belge alamayacak. Davranışlarıyla arkadaşlarına numune teşkil eden öğrencilere ise Onur Belgesi verilecek.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 12 Eylül’de açılan okullarda 2022-2023 eğitim öğretim senesi 16 Haziran’da sona erecek. İkinci devre öğrenciler 17-20 Nisan tarihleri arasında ikinci ara tatillerini yapacak. Hafta sonları dahil olmak üzere ikinci ara tatil toplam 9 gün vakitcek.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.