Müjdat Gezen’den Meral Akşener mektubu! Uğur Dündar canlı yayında okudu

Müjdat Gezen’den Meral Akşener mektubu! Uğur Dündar canlı yayında okudu Türk televizyon tarihinin saseneı isimleri arasında yer alan usta gazeteci duayen televizyoncu Uğur Dündar ile gazeteci-yazar Mine Özbek ‘Haftanın Panoraması’..

Müjdat Gezen’den Meral Akşener mektubu! Uğur Dündar canlı yayında okudu
Son Güncelleme: Whatsapp

Müjdat Gezen’den Meral Akşener mektubu! Uğur Dündar canlı yayında okudu

Türk televizyon tarihinin saseneı isimleri arasında yer alan usta gazeteci duayen televizyoncu Uğur Dündar ile gazeteci-yazar Mine Özbek ‘Haftanın Panoraması’ programında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi misafir olarak ağırladı. Sanatçı Müjdat Gezen’in, altılı masayı terk eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile alakalı yazdığı mektubu Uğur Dündar canlı yayında okudu.

İşte Müjdat Gezen’in mektubu…

Türkiye son depremde 2 deprem yaşadı. Siyasi deprem can alıcı olmamakla beraber can yakıcı oldu. Meral Akşener’in bence kendisine göre haklı nedenlerle masadan kalkması olağan saseneabilir. Fakat insana da sorarlar; Hanımefendi siz son vakitlerde yurtdışında mıydınız? Ben bu soruna mizahçı şapkamı bir kıyıya koyup 42 senedir yapmaya çalıştığım öğretmen barışçılığımla yakınlaşmak istiyorum. Akşener siyasetçi bulunduğu kadar bir öğretmendir. Altılı masadan ayrılırken asena tavrını bir kıyıya koyup öğretmen barışçılığı üslubuyla gitseydi daha şık olurdu. Diye bilir ki ‘nasıl davranacağımı sizden mi öğreneceğim? Estağfurullah, benim kimseye öğretecek bir durumum yok. Sadece yaşadığım 80 sene içerisinde yaşadıklarımdan öğrendiklerimi anlatmaya çalışacağım.

“ÜSLUBU HİÇ YAKIŞIK OLMADI”

Meral Akşener eski video bantlarına bir kez daha bakıp ‘ben ne övgüler yapmışım’ der belki. Çünkü öğretmenler barışçıdır, topluma barış mesajları verir. Yıkıcı olmak kolaydır. Sayın Akşener anketlere bakıp karar vermişse, Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesinden önceki anketlerine bakmasını öneririm. Garibanın hiç talihi yoktu o anketlere göre. Akşener masadan kalkabilir ama o üslubu hiç yakışık olmadı diyebilirim. Çok sertti. Ben onun sahadaki sert tavrını seviyorum ama kendisine mecliste küme kurma talihi veren Kılıçdaroğlu’na bu denli sert çıkmasını bir mana veremediğimi belirtmek isterim.

“AKŞENER BÜYÜK BİR OY KAYBINA UĞRAMIŞTIR”

Şuan bireysel bir anket yapılırsa sayın Akşener büyük bir oy kayıbına uğramıştır. Hayattan öğrendiklerim bunun bana bu tür bulunduğu söylüyor. Belki kendisi de üzüntülüdür bu konuda. Konuğun Muharrem İnce sevdiğim bir insan, bunu o da bilir. İyi bir öğretmendir İnce. Politik sahada iyi bir hatip olmasının nedenlerinden biri burada yatar. Ben ondan bir beklenti içerisindeyim. Ben barışçıl tavrıyla aklın yanısıra bulunmasını isterim ve dilerim. Masaya oturmak koşul değil ama destek vermek iyi olur derim. Sonunda her bireyin bildiği gibi anahtar HDP’nin elindedir. Onlar olmadan hiçbir şey olmaz. Sanırım HDP bu beşli masanın yanısıra olacaktır. Diğer sol tandanslı partilerde aynı çizgide olacaklardır. Bence her şeye karşın her şey çok güzel olacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.