Son Güncelleme:

Kemal Kılıçdaroğlu ve Pervin Buldan, enkaz bölgesinde karşılaştı

Kemal Kılıçdaroğlu ve Pervin Buldan, enkaz bölgesinde karşılaştı Depremin vurduğu kentlerden Diyarbakır’da karşılaşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dayanışma mesajı verdi. Buldan ve..

Kemal Kılıçdaroğlu ve Pervin Buldan, enkaz bölgesinde karşılaştı

Depremin vurduğu kentlerden Diyarbakır’da karşılaşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dayanışma mesajı verdi. Buldan ve Kılıçdaroğlu, “Acıyı paylaşacağız” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, büyük depremlerin vurduğu kentlerden olan Diyarbakır’da karşılaştı.

Yurttaşların problemini ve taleplerini dinlemek amacıyla kente gelen Buldan ve Kılıçdaroğlu, birbirlerine “Geçmiş olsun” ve taziye dileklerinde bulundu.

“İNSANLAR DAYANIŞMA RUHU İLE BİRBİRLERİNE SAHİP ÇIKTILAR”

Buldan, Kılıçdaroğlu’na; “Siyasi görüşü, mezhebi, inancı ne olursa olsun insanlar bir dayanışma ruhuyla birbirlerine sahip çıktılar. Bugün ayakta kalmamızın tek nedeni bu. Bizi belki de toplumu tümleştirecek olan bu ruhtur aslında. Yaramız ve acımız çok büyük. Bu yaraları ve acılar en kısa vakitte telafi etmek ve sarmak haldayız. Diyarbakır gibi bir şehirde belki çok çok yıkım yok ama enkazın altında halen insanlar var. İlk günden beri tüm imkanlarımızı seferber etti burada fakat biliyorsunuz belediye eş diğernlarımız cezaevinde. Onların yerine kayyumlar atandı. Bu hal olmamış olsaydı bu yaralar çok daha acele sarılmış olacaktı. Hepimize işlemiş olsun, hepimizin başı sap olsun” dedi.

“ASIL BÜYÜK SORUN, KOORDİNASYONUN OLMAMASI”

Kılıçdaroğlu ise, şu şekilde konuştu:

“Gerçekten Türkiye’de her bireyin kalbi bu bölge amacıyla atıyor. Deprem; bizi, toplumu birbirine kenetledi. Acıları sarmak istiyoruz. Birlikte, birlikte olmak istiyoruz. Acıları paylaştığımız vakit azaltabileceğimize inanıyorum. Binaların sıhhatli yapılmaması, bunların derli toplu denetim edilmemesi gibi bir diğer problem var. Ama asıl büyük problem, depremin yaşandığı bu ortamda gördüğümüz kadarıyla sıhhatli ve tutarlı bir koordinasyonun olmaması. Bu koordinasyonun olmamasının getirdiği büyük acılar var. Enkaz kaldırma çalışmalarında çalışan, emek harcayan AFAD, sivil toplum örgütleri, gönüllüler var. Bunların tümüne yürekten teşekkür etmek isteriz. Sonuçta yaralarımızı saracaklar, acılarımızı biraz hafifletecekler. Deprem bölgesindeki tüm illeri geziyorum. Acıları paylaştık. Acılar, hepimizin ortak acıları. Siz de ifade ettiniz. Acıyı paylaşacağız. İnşallah Türkiye bir daha benzer problemler ile karşı karşıya kalmaz. Yaralar da umarım kısa vakit içerisinde sarılır. Sonuçta güzel memleketimizde hepimiz huzur içerisinde yaşam sürdürmek istiyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.