Kanser tespit edildi! Biden’ın doktorundan açıklama - ÖZGÜR HABERLER

Kanser tespit edildi! Biden’ın doktorundan açıklama

Kanser tespit edildi! Biden’ın doktorundan açıklama ABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru, Şubat ayında başkanın göğsünden çıkarılan bir lezyonun süregelen bir cilt kanseri türü olan bazal hücreli karsinom olduğunu söyledi. Kevin..

Kanser tespit edildi! Biden’ın doktorundan açıklama
Son Güncelleme: Whatsapp

Kanser tespit edildi! Biden’ın doktorundan açıklama

ABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru, Şubat ayında başkanın göğsünden çıkarılan bir lezyonun süregelen bir cilt kanseri türü olan bazal hücreli karsinom olduğunu söyledi.

Kevin O’Connor Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre’e bir mektup aratarak yaptığı açıklamada, teşhisin “beklenildiği gibi” olduğunu vurgulayarak “”Bütün kanserli doku başarı ile çıkarıldı” dedi. Doktor, Biden’ın bundan sonra da “dermatolojik sürya dansa” devam edeceğini ancak “ileri tedaviye lüzum olmayacağını” söyledi.

O’Connor, kanserli lezyonun ‘yayılma’ ya da metastaz yapma eğiliminde olmadığını söyleyerek çıkarıldığı bölgenin “güzelce iyileştiğini” ifade etti.

Lezyon ilk olarak Biden’ın Şubat ayındaki senelik muayenesi esnasında çıkarıldı. Beyaz Saray, test esnasında lezyonun çıkarıldığını duyurdu.

FIRST LADY’DE DE RASTLANDI
First Lady Dr. Jill Biden, bu senenin ilk haftalarında benzer lezyonları gidermek amacıyla bir işlem geçirdi.

Almanya, İsviçre’den Leopard 2 alabilmek istediğini doğruladı
O’Connor doğrulusunda Ocak Ayı ayında yayınlanan bir mektuba göre Jill Biden, rutin bir cilt kanseri denetimi esnasında keşfedilen sağ gözünün üzerindeki bir lezyonu çıkarmak ve incelemek amacıyla Mohs ameliyatı geçirdi.

O’Connor mektupta “Prosedür, ufak lezyonun bazal hücreli karsinom olduğunu doğruladı. Bütün kanserli doku başarı ile çıkarıldı ve kıyı boşluklarında rastgele bir cilt kanseri hücresi kalıntısı kalmadı.” diye yazdı.

Bununla birlikte, ameliyat evveli bir konsültasyon esnasında O’Connor, “First Lady’nin göğsünün sol yönünde ek bir kaygı kısmı teşhis edildiğini” kaydetti. Bu bölge de Mohs ameliyatı ile tedavi edildi.

BAŞKANLIK GÖREVLERİNİ YERİNE GETİREBİLİR
Şubat ayında O’Connor, Başkan Biden’ın fizik muayeneden sonra “sıhhatlı” ve “güçlü” kaldığını ve “başkanlık görevlerini başarı ile yerine getirmeye uygun” olduğunu bildirdi.

Başkanın baş, kulak, göz, burun ve boğaz muayeneleri normal çıkarken detaylı nörolojik muayenede inme ya da Parkinson hastalığı ile uyumlu olabilecek hiçbir bilgi bulunamadı.

Rapor, Biden’ın hâlâ “sert bir ilerleme” yaşadığını ve ayaklarına yardımcı olması amacıyla kendine özel ortez reçete edildiğini söyledi. ABD Başkanı, haftanın beş günü spor yapmaya devam ediyor ve kontakt lens reçetesi güncellendi.

O’Connor’dan gelen rapor, büyük ihtimalle Biden’ın önümüzdeki aylarda tekrar seçilme niyetini açıklamasından önceki son sıhhat güncellemesiydi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.