Kadıköy Kent Dayanışması- Yıkılacak 93 okulun 38’i afet toplanma alanı

Kadıköy Kent Dayanışması: Yıkılacak 93 okulun 38’i afet toplanma alanı Kadıköy Kent Dayanışması, Kahramanmaraş depremlerinin sonrasında tahliye ve yıkım kararı alınan 93 okuldan 38’inin bahçesi ya da yakınının deprem toplanma..

Kadıköy Kent Dayanışması- Yıkılacak 93 okulun 38’i afet toplanma alanı
Son Güncelleme: Whatsapp

Kadıköy Kent Dayanışması: Yıkılacak 93 okulun 38’i afet toplanma alanı

Kadıköy Kent Dayanışması, Kahramanmaraş depremlerinin sonrasında tahliye ve yıkım kararı alınan 93 okuldan 38’inin bahçesi ya da yakınının deprem toplanma kısmı olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ

Kahramanmaraş depremlerinin sonrasında İstanbul’da Valilik doğrulusunda 93 okul ile ilgili verdiği yıkım kararının zamanlamasına dair reaksiyonlar sürerken Kadıköy Kent Dayanışması bu okulların 38’inin afet toplanma kısmı içinde olduğunu duyurdu.

Tahliye kararına dair sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda tespit edilen Kadıköy Kent Dayanışması, bildirimde şu ifadelere yer verdi:

“Yaptığımız inceleme neticesi Valiliğin depreme sağlam olmadığı gerekçesi ile tahliye ettiği 93 okuldan en az 38’inin bahçesi ya da yakını afet toplanma kısmı olarak belirlenmiş durumda.”

YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN

Kadıköy’de yıkılacak iki okulun afet toplanma alanları içinde yer aldığını kaydeden Kadıköy Kent Dayanışması, “AFAD’ın afet toplanma kısmı olarak tespit ettiği Erenköy Şehit Orhun Göytan İlkokulu riskli bulunduğu gerekçesi ile yıkılacak okullar listesinde bulunuyor. Ciddiyetsiz bir şekilde tespit edilen afet toplanma alanları hemen tekrar gözden geçirilmelidir” ifadelerini paylaştı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.