Eşi, 3 çocuğu, annesi, kayınvalidesi öldü… Küçük kızı kayıp - ÖZGÜR HABERLER

Eşi, 3 çocuğu, annesi, kayınvalidesi öldü… Küçük kızı kayıp

Depremde eşi, 3 çocuğu, annesi ve kayınvalidesini kaybeden Fatih Karaca, enkazın kaldırılmasına karşın ulaşılamayan 14 yaşındaki kızı İrem’i arıyor. Karaca, “Eşimi, 3 çocuğumu, annemi, kayınvalidemi toprağa gömdüm. Bir tek en..

Eşi, 3 çocuğu, annesi, kayınvalidesi öldü… Küçük kızı kayıp
Son Güncelleme: Whatsapp

Depremde eşi, 3 çocuğu, annesi ve kayınvalidesini kaybeden Fatih Karaca, enkazın kaldırılmasına karşın ulaşılamayan 14 yaşındaki kızı İrem’i arıyor. Karaca, “Eşimi, 3 çocuğumu, annemi, kayınvalidemi toprağa gömdüm. Bir tek en ufak kızım kaldı. Gördüğünü dile getiren tanıklar var. Tanrı rızası amacıyla kızımı bulun” dedi.

Gaziantep’in İslahiye eyaletinde yaşam sürdüren ve enerji firmasında şef olarak çalışan 4 çocuk babası Fatih Karaca, gece vardiyasında çalışırken Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi odaklı 7.7 büyüklüğündeki deprem ortaya geldi. Çalıştığı araziden süratle evine giden Karaca, ikinci katında oturdukları Hacı Ali Öztürk Mahallesindeki 6 katlı Gözde Apartmanının yıkıldığını gördü. Karacanın eşi Duygu (41), çocukları Mehmet (16), Sıla (16), Adile Nur (17), İrem (14), annesi Adile Karaca (68) ve kayınvalidesi Havva Olamcam (66) yıkıntı altında kaldı. Facianın 7inci gününde Duygu, Mehmet, Sıla, Adile Nur ve Adile Karaca ile Havva Olamcam’ın cenazeleri yıkıntıdan çıkarıldı.

GÖRGÜ TANIKLARI VAR

Fatih Karaca, yıkıntı başında yeğenlerini bırakarak 6 cenazeyi alıp memleketi Adanaya götürerek 13 Şubat günü Çukurova eyaletindeki Kabasakal Mezarlığına defnetti. 16 Şubat günü Gözde Apartmanının yıkıntı kaldırma çalışmalarının tamamıyla bitmesine karşın ailenin ufak kızı İrem’in izine rastlanmadı. Bunun üstüne Karaca, DNA örneği verdi. DNA hiçbir cenazeyle eşleşmeyince Fatih Karaca, kızının yaşadığına dair umutlandı. Araştırma yapan Fatih Karaca, kızının Gaziantep’te ve Ankara’da gördüğünü öne süren şahıslarla konuştu, hali polise bildirdi.

SOKAĞA GİRDİĞİMDE ENKAZ ÖNÜNDE FERYAT KOPUYORDU

5 Şubat günü gece vardiyasına giderken kızı İrem’in ve eşinin kendisini uğurladığını ve o anı unutamadığını dile getiren Karaca, “İrem her vakit bulunduğu gibi hayırlı işler, bol kazançlar babacım diye yolcu etti beni. Arazide çalıştığım sırada deprem oldu. Hemen İslahiyeye doğru yola çıktım. Yolda ekip arkadaşlarımın telsizden yaptığı ağabey lütfen yetişin, toprak altındayız çağrıları ve dostlarımdan gelen yıkıntı altındayız, bize yardım edin telefonlarını unutamıyorum. Aileme ulaşmak amacıyla süratle ilerledim. Sokağa girdiğimde oturduğum binanın yıkıntıı önünde feryatlar kopuyordu. Enkazın başına vardım. Anne mi, eşim mi, kızım mı, oğlum mu diye bağırayım? Dizlerime vurdum. Sigara kullanmıyordum ama içtim” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.