Ben Kemal, geliyorum! Kılıçdaroğlu - ÖZGÜR HABERLER

Ben Kemal, geliyorum! Kılıçdaroğlu

Ben Kemal, geliyorum! Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları: *Türkiye bundan sonra şunu bilmeli, ayrışmayacağız, inadına kucaklaşacağız. Kavga etmeyeceğiz, inadına barışacağız…

Ben Kemal, geliyorum! Kılıçdaroğlu
Son Güncelleme: Whatsapp

Ben Kemal, geliyorum! Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

*Türkiye bundan sonra şunu bilmeli, ayrışmayacağız, inadına kucaklaşacağız. Kavga etmeyeceğiz, inadına barışacağız. Bu güzel ülkemize huzuru ne olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle getireceğiz.

“AKILCI ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ”

*Her meseleye akılcı çözümler ürettiğinizde barışık bir toplumu inşa etmiş olursunuz. Hedefimiz de bu tür bir politika anlayışı. Bu politika anlayışını Türkiye’ye getireceğiz. Altı önder beraberyiz, beraber demokrasiyi savunuyoruz. Var olan problemlere akılcı çözümler üreteceğiz.

“TÜRKİYE’Yİ BİR CEZAEVİ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ”

*Belgesel çeken arkadaşımız Sibel Tekin tutuklanmıştı namacıyla belgesel çektin diye, tahliye edilmiş, güzel bir haber. Kapalı cezaevinden açık cezaevine hoş geldin Sibel, Türkiye’yi bir cezaevi olmaktan kurtaracağız ama.

DOĞALGAZ ÇIKIŞI

*Rusya Ukrayna savaşından sonra doğalgaz fiyatları yüzde 80 düştü. Dünyada ucuzladı. Erdoğan hiç ses çıkarmıyordu. Sanıyordu ki Bay Kemal’in dünyadaki gelişmelerden haberi yok! Hemen söyledim, haberim var.

*Doğalgaz fiyatları yüzde 80 düştü sen niye düşürmüyorsun dedim. Hemen harekete geçtiler. Sadece sanayiciler ve doğalgaz santralleri amacıyla düşürdüler, az düşürdüler ama. Konutlarda iş bölgelerinde yok. Oralarda düşürmediler.

*Kışın en ağır geçtiği mevsimin en derinden hissedildiği Erzurum Kars gibi kentlerimiz var. Doğalgaz fiyatını namacıyla düşürmüyorsun kardeşim. Sen de yüzde 80 ucuz alıyorsun, namacıyla milletin sırtına bunu yıkıyorsun.

*Bu adaletsiz bir vergi, çözümünü istiyoruz. Umuyoruz konutlarda, iş bölgelerinde doğalgaz fiyatını düşürmüş olurlar.

*Allah nasip eder iktidar olduğumuzda göreceksiniz, hiçbir evin ne doğalgazı ne elektriği ne suyu kesilecek. Sosyal devlet onların yanısıra ve hizmetinde olacak.

Fotoğraf: Zekeriya ALBAYRAK / SÖZCÜ

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

*Asgari ücrete büyük zamlar yaptılar sözde. Bu zammın enflasyonla eriyeceğini ön görü ediyorduk ama bu kadar süratli eriyeceğini düşünmemiştik.

*Asgari ücret 8 bin 500 lira. 4 şahıslik ailenin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım, kültür fiyatları toplanıyor ve asgari ücret belirleniyor. Asgari ücret alanların adedi 5 milyon 400 bin şahıs.

*Onlar şu anda açlık sınırının altında maaş alıyor. Türk İş’in tespit ettiği açlık sınırının altında kaldı bu asgari ücret.

*Alın terinin bu kadar ucuzlatıldığı, insanların açlık sınırının altında maaş almaya mahkum edildiği bir tek adam rejimi var. Benim görevim iktidar olduğumuzda hiçbir asgari ücretlinin açlık sınırının altında maaş almayacağı bir düzeni inşa etmektir.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE YAŞANANLAR

*Zorba iktidarlar korkaktır. Zulmederek ben güçlüyüm demek ister. Boğaziçi’ne kayyum atandı. Niye atanır? Bir vakit kaldı, dayanamadı ayrıldı. Bu sefer kendi içlerinden kayyum çıkardılar.

*Okulun içinden çıkan şahıs bir Brütüs aslında. Boğaziçi Üniversitesi sıradan bir üniversite değildir. Dünyanın en mühim ve en saygın üniversitelerinden biriydi.

*Brütüs Naci durmadı. Okul mezunlarının kendi paralarıyla gerçekleştirdikleri bir bina var. O binaya da el koydu. Zorbalık yaptı. Buradan Naci’ye sesleniyorum; zulümden, adaletsizlikten, baskıdan hoşlanmam. Bunu yapanları da katiyen affetmem.

*Naci kayyum düzenine son sunduğumuz vakit görecektir ‘geliyor gelmekte olan’ın ne manaya geldiğini.

Fotoğraf: Zekeriya ALBAYRAK / SÖZCÜ

ORTAK MUTABAKAT METNİ

*Altı önder bir araya geldik, devlet amacıyla bir beka problemi haluna gelen tek adam rejimini değiştirip, demokrasiyi getirmek amacıyla bir araya geldi.

*Cumhuriyet tarihinde altı önder bir araya gelip 2300’ün üstündeki meseleye tek tek çözüm üretiyorsa, oybirliğiyle yapıyorsa Türkiye’nin geleceği aydınlıktır” dedi.

*Hiç kimse kaygı etmesin, devleti tekrar inşa edeceğiz. Yolsuzluk, hırsızlık var; bunu engelleyelim diye hiç konuştular mı? Demediler, oradan besleniyorlar.

*Yolsuzluktan besleniyorlar. Devletin saygınlığını koruyacağız. Sağlıktan adalete, dış politikadan çiftçinin problemlerine kadar.

*9 başlık, 2300’ün üstünde vaadimiz var. Oy birliği ile alındı bu kararlar. Tarihimizde bir ilktir. Tüm demokrasi tarihini yazacak olan hocalar bu kitaba atıf yapmadan yazamayacaklardır.

*Biz önyargılarımızla değil, aklımızla hareket ederek problemleri çözmeye çalışıyoruz. Biz onlar gibi değiliz, onlar malı götürüyorlar.

*Biz her bireyin hakkını ve hukukunu teslim etmek amacıyla mücadele ediyoruz. Biz dolu hapishaneleri değil, hapishanelerinde kimsenin olmadığı bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Herkesin huzur içerisinde yaşadığı bir Türkiye inşa etmek istiyoruz.

*İlk yapacağımız iş, hal ve hasar teşhis komisyonu kuracağız, burada var. Memleketin hangi halda olduğunu eksperler araştıracak, altı önderin önüne koyacak. Bilgiye dayalı karar alabilmek zorundasınız.

Fotoğraf: Zekeriya ALBAYRAK / SÖZCÜ

“BAY KEMAL ASLA GERİ ATMAZ!”

*Strateji ve düzenleme örgütü kuracağız. Plansız, programsız devlet olmaz. Eksperler strateji ve düzenleme örgütünda vazife alacak. MB’nin bağımsızlığını sağlayacağız. Ekonomik ve sosyal konsey çalışacak.

*Var olan sorunları, problemi yaşayanlardan dinleyeceğiz. Biz o problemi çözüme ulaştırmak amacıyla çaba harcayacağız. Bütçe disiplininin sağlayacağız. Kamu ihaleleri şeffaf olacak.

*Asıl panik ne vakit başladı biliyor musunuz? Partimizin eksper ekipleri, hazineden çalınan paraların peşine düştüğü an. O rapor eder geldiği vakit paniğe kapıldılar.

*Devletin hazinesinden çalınan paranın toplamının 418 milyar dolar olduğunu saptayınca karalama kampanyaları ve suikast tehditleri gelmeye başladı. Ben korktum mu! Vız gelir, tırıs gider, Bay Kemal katiyen ve katiyen geri ismim atmaz!

*Kaya gibiyiz, sır gibiyiz, yiğit gibiyiz, katiyen geri ismim atmayacağız! Her şeyleriyle gelsinler, bir milim geri ismim atmayacağız.

SAYIŞTAY’A REST!

*Sayıştay’a ve onurlu denetçilerine seslenmek istiyorum. Meclisin bütçesini denetleyen Sayıştay’dır çünkü. İktidara geldiğimizde o rapor ederınızda 418 milyar doları görmezsem, vazifesinizi yerine getirmemişsiniz demektir!

*Milletimin önünde açıkça ifade ediyorum, raporda görmezsem yakarım sizleri! 3,5 ay sonra iktidara geldiğimizde kendi rapor ederımızı sizin rapor ederınızla karşılaştıracağım. Kim vazifesini yapmış kim yapmamış göreceğiz.

*Sayıştay’a son bir talih vermek amacıyla onlardan randevu talep edeceğim ve baş kafaya detaylı konuşacağım. Son bir Bay Kemal uyarısı gerçekleştirmek istiyorum; beytülmale dokunan yanacaktır.

‘ÇETEMETRE’

*Halkıma bir taahhütte bulunmak istiyorum: Çeteleri temizleme, devlet hazinesinden sülükleri temizleme operasyonum başlamadan evvelce Ankara’ya dev bir dijital pano kurduracağım.

*Adı çetemetre olacak! Halktan çalınan ve geri alınan her doları görecekler bu panoda. 418 milyar doları burada görünceye kadar katiyen durmayacağım!

*Onların Türkiye’deki mal varlıkları, vatan dışına kaçırdıkları, ailelerine aktarım ettirdikleri her kuruşun peşine düşeceğim.

“BEN KEMAL GELİYORUM”

*Benim helalleşeceğim, haksızlık yapılanlardır. Kimse haksızlık yapıldıysa onunla oturup helalleşeceğim.

*Roboski ile Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi ile Soma ile başı kapalı kızlarımıza haksızlık yapıldığı amacıyla, biz o dönemde suskun kaldığımızdan ötürü onlarla da helalleşeceğiz.

*Liste uzun. Bizim arsız ve hırsıza muamelemiz açıktır; vuracağız neşteri, alacağız devlet malını geri.

*Seçimin ertesi gününde onların telefonları acı acı çalacak, açtıkları telefonların ucunda bir ses duyacaklar, ‘Ben Kemal, geliyorum’.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.