Beklenen kar yağışı başladı

Beklenen kar yağışı başladı Türkiye, son senesinin en kurak kurak kışını geçiriyor. Ocak Ayı ayının sonuna karşın fazlası yerde beklenilen kar bir türlü yağmamıştı. Dün akşam saatleri itibarıyla fazlası şehirde..

Beklenen kar yağışı başladı
Son Güncelleme: Whatsapp

Beklenen kar yağışı başladı

<p>Türkiye, son yılların en kurak kurak kışını geçiriyor. Ocak ayının sonuna rağmen çoğu yerde beklenen kar bir türlü yağmamıştı. Dün akşam saatleri itibarıyla birçok kentte kar yağışı etkisini gösterdi.</p>

Türkiye, son senesinin en kurak kurak kışını geçiriyor. Ocak Ayı ayının sonuna karşın fazlası yerde beklenilen kar bir türlü yağmamıştı. Dün akşam saatleri itibarıyla fazlası şehirde kar yağışı etkisini gösterdi.

<p>Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Karabük'te kar yağışı etkili olmaya başladı. </p> <p>Ovacık ilçesinde başlayan kar doğayı beyaz örtüyle kapladı. </p> <p>Öte yandan Eskipazar ilçesi Kemikli rampalarında aniden bastıran kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken trafikte dikkatli bir şekilde ilerlemeleri noktasında uyarılar yapılıyor. </p>

Meteoroloji’nin uyarılarının sonrasında Karabük’te kar yağışı etkili olmaya başladı.

Ovacık eyaletinde başlayan kar doğayı beyaz örtüyle kapladı.

Öte yandan Eskipazar ilçesi Kemikli rampalarında birden bastıran kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken trafikte dikkatli bir şekilde ilerlemeleri noktasında uyarılar yapılıyor.

<p>Yozgat'ta kar yağışı etkili oldu.</p> <p>Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan sağanak yerini kara bıraktı.</p> <p>Kısa sürede kent beyaza bürünürken, sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar yokuşta kalan araçları iterek yardım etti.</p> <p>Karayolları ve Yozgat Belediyesi ekipleri yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.</p>

Yozgat’ta kar yağışı etkili oldu.

Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan sağanak konumunu kara bıraktı.

Kısa sürede şehir beyaza bürünürken, sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar yokuşta kalan araçları iterek yardım etti.

Karayolları ve Yozgat Belediyesi ekipleri yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarı yaptığı kar yağışı, Van ve ilçelerinde akşam saatlerinde başladı.</p> <p>Şehir merkezinde 10 santimetreyi bulan kar kalınlığı yüksek kesimlerde 35 santimetreye ulaştı.</p> <p>Van Büyükşehir Belediye ekipleri, mahalle ve mezra yollarının kapanmaması için çalışma başlattı. </p>

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ikaz yaptığı kar yağışı, Van ve ilçelerinde akşam saatlerinde başladı.

Şehir merkezinde 10 santimetreyi bulan kar kalınlığı yüksek kesimlerde 35 santimetreye ulaştı.

Van Büyükşehir Belediye ekipleri, mahalle ve mezra yollarının kapanmaması amacıyla çalışma başlattı.

<p>Bolu Dağı'nın D-100 ve TEM yolları geçişlerinde, etkili olan sağanak yağış akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.</p> <p>Yolda kar örtüsünün oluşmaması için Karayolları ekipleri kar küreme çalışması başlattı.</p> <p>Karayolları ekipleri, dik rampaları ve virajlı yollarıyla bilinen Bolu Dağı'nda buzlanmayı önlemek için güzergahta tuzlama çalışması yaptı.</p> <p>Ekiplerin yaptığı kar küreme ve tuzlama çalışmasıyla ulaşımda aksama olmadı.</p>

Bolu Dağı’nın D-100 ve TEM yolları geçişlerinde, etkili olan sağanak yağış akşam saatlerinde konumunu kar yağışına bıraktı.

Yolda kar örtüsünün oluşmaması amacıyla Karayolları ekipleri kar küreme çalışması başlattı.

Karayolları ekipleri, dik rampaları ve dönemeçli yollarıyla tanınan Bolu Dağı’nda buzlanmayı önlemek amacıyla güzergahta tuzlama çalışması yaptı.

Ekiplerin yaptığı kar küreme ve tuzlama çalışmasıyla ulaşımda aksama olmadı.

<p>​​​​​​​Bitlis'te de günlerdir etkili olan soğuk hava, yerini kara bıraktı.</p> <p>Kar nedeniyle beyaza bürünen kentte çocuklar kartopu oynadı, vatandaşlar da araçlarının üzerinde ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi.</p> <p>Belediye ve Karayolları ekipleri de kar temizleme çalışması yürüttü.</p> <p><strong>- Hakkari </strong></p> <p>Hakkari'de sabah yüksek kesimlerde başlayan kar, akşam kent merkezinde etkili oldu.</p> <p>Yağış nedeniyle beyaza bürünen kentte, araçların üzeri karla kaplandı. </p> <p>2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. </p> <p><strong>- Muş</strong></p> <p>Muş'ta akşam etkili olan kar nedeniyle kent merkezi beyaza büründü.</p> <p>Kar kalınlığının yaklaşık 20 santimetreye ulaştığı kentte, sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. </p> <p>Bazı vatandaşlar iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi. Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda çalışma yürüttü. </p>

Bitlis’te de günlerdir etkili olan soğuk hava, konumunu kara bıraktı.

Kar nedeniyle beyaza bürünen şehirde çocuklar kartopu oynadı, vatandaşlar da araçlarının üstünde ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi.

Belediye ve Karayolları ekipleri de kar temizleme çalışması yürüttü.

– Hakkari 

Hakkari’de sabah yüksek kesimlerde başlayan kar, akşam şehir merkezinde etkili oldu.

Yağış nedeniyle beyaza bürünen şehirte, araçların üzeri karla kaplandı.

2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.

– Muş

Muş’ta akşam etkili olan kar nedeniyle şehir merkezi beyaza büründü.

Kar kalınlığının aşağı yukarı 20 santimetreye vardığı şehirte, sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.

Bazı vatandaşlar iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi. Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda çalışma yürüttü.

<p>Kahramanmaraş’ta sabahın erken saatlerinde yüksek kesimleri beyaza bürüyen kar yağışı sonrası yurttaşlar soluğu Yedikuyular Kayak Merkezi’nde aldı.</p> <p>Kar keyfini yaşayan bir grup vatandaş ise kar yağışını davul zurna eşliğinde kutladı.</p> <p><strong>YOLLAR KAPANDI</strong></p> <p>Elazığ İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve tipi etkisini sürdürüyor. </p> <p>Elazığ ve Şırnak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 127 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.</p>

Kahramanmaraş’ta sabahın erken saatlerinde yüksek kesimleri beyaza bürüyen kar yağışı ardından yurttaşlar soluğu Yedikuyular Kayak Merkezi’nde aldı.

Kar tadını yaşam sürdüren bir küme vatandaş ise kar yağışını davul zurna ile birlikte kutladı.

YOLLAR KAPANDI

Elazığ İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kentin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve tarzı etkisini sürdürüyor.

Elazığ ve Şırnak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 127 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.