Bakan Dönmez’e canlı yayında soruldu Karadeniz gazı çıkarıldığında evlere ücretsiz verilecek mi

Bakan Dönmez’e canlı yayında soruldu: Karadeniz gazı çıkarıldığında evlere ücretsiz verilecek mi? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı canlı yayında, “Türkiye’nin çıkardığı natural gaz evlere bedava verilebilecek mi?”..

Bakan Dönmez’e canlı yayında soruldu Karadeniz gazı çıkarıldığında evlere ücretsiz verilecek mi
Son Güncelleme: Whatsapp

Bakan Dönmez’e canlı yayında soruldu: Karadeniz gazı çıkarıldığında evlere ücretsiz verilecek mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı canlı yayında, “Türkiye’nin çıkardığı natural gaz evlere bedava verilebilecek mi?” sorusunu cevapladı. Dönmez, “Vatandaşın lehine uygulanabilecek bir şey varsa kuşkusuz varız. Her türlü senaryoyu çalışıyoruz. Birkaç ay sabredelim, görelim. Ondan sonra uygulanabilecek bir şey varsa çekinmeden yaparız.” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Habertürk canlı yayında ilgi çeken açıklamalarda bulundu. Karadeniz gazıyla alakalı açıklamalarda tespit edilen Bakan Dönmez, “Türkiye’nin çıkardığı natural gaz evlere bedava verilebilecek mi?” sorusuna da cevap verdi.

“ÜCRETSİZ DAĞITILACAK DİYE BİR ALGI OLMASINI İSTEMEM”

Masrafların olduğunu dile getiren Bakan Dönmez, “Bundan natural olarak vatandaşlarımız da istifa edecek. Bu iş bedava dağıtılacak diye bir algı olmasını istemem, zira burada masraflar da var. Muhtemelen natural gazda sübvansiyon miktarı 200 milyarın üzerinde olacak. Avrupa’da yüksek fatura ödeyenler var. O ülkelerde de vakit vakit sübvansiyon uygulamasına gidenler var. Avrupa ile mukayese ettiğinizde en yüksek sübvansiyon yapan ülke Türkiye. Enerji fiyatları 2 sene içinde anormal attı. İthal ettiğimiz ürün, kuru da öneme aldığımızda.” ifadelerini kullandı.

“BİRKAÇ AY SABREDELİM, GÖRELİM”

Dönmez sözlerine şu şekilde devam etti: “Bunları vatandaşa yansıtsaydık vatandaşımızın alım kuvveti azalacaktı. Hükümetimiz çalkantılı devresi en az hasarla atlatmayı başarmıştır. Faturanın yüzde 75’i vatandaşımıza yansımadı. Vatandaşın lehine uygulanabilecek bir şey varsa kuşkusuz varız. Her türlü senaryoyu çalışıyoruz. Birkaç ay sabredelim, görelim. Ondan sonra uygulanabilecek bir şey varsa çekinmeden yaparız. Cumhurbaşkanımız da ifade etti, bu işten hem devletimiz hem milletimiz kazançlı çıkacak.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.