Hüseyin Baş Kızılay’ın 140 bin liraya sattığı çadırı 32 bin liraya aldık - ÖZGÜR HABERLER

Hüseyin Baş Kızılay’ın 140 bin liraya sattığı çadırı 32 bin liraya aldık

REKLAMI GEÇ
Fotoğraf: 2 / 2

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Kızılay’ın 140 bin liraya sattığı çadırı biz 32 bin liraya aldık. Faturasını göstereceğiz. Bir de bize ‘O fiyata alamazsınız’ diyorlar. Çadırlar burada işte. Kaç metrekare bunlar, 98 metrekare. Tarihe kayıt düşsün. Kızılay aynı çadırı 140 bin liraya sattı, yazık” dedi.BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, deprem bölgelerini ziyareti kapsamında Malatya’da araştırmalarda bulundu.

“32 BİNE ALDIK, KIZILAY AYNI ÇADIRI 140 BİNE SATTI, YAZIK”

Malatya’da partisinin kurduğu çadırlarda depremzedelerle sohbet eden BTP lideri Hüseyin Baş, şunları söyledi:

* “Biz şunları 32 bin liraya aldık. Faturasını göstereceğiz. Bir de bize ‘O fiyata alamazsınız’ diyorlar. Çadırlar burada işte. Kaç metrekare şunlar, 98 metrekare. Tarihe kayıt düşsün. Kızılay aynı çadırı 140 bin liraya sattı, yazık.

“MESLEK ERBABI İNSANLAR ŞEHİRLERİ TERK EDİYOR”

* Meslek erbabı insanlar kenti terk ediyor, zira bu insanlar el işçiliği ile para kazanabilir. Bir yerde bir iş yapacaklar ki para kazansınlar, şunlar memur değil, sabit gelirleri yok, emekli değiller. Şimdi buraları terk edenler, Hatay’ı, Maraş’ı, Diyarbakır’ı, Elazığ’ı, Malatya’yı terk edenler gidecekler Antalya’da, Mersin’de, Muğla’da, İstanbul’da, Ankara’da bir yerlerde hayat kuracaklar. Burada 1- 2 yıl sonra hayatını kurup bir etraf oluşturduklarında sen buraya yeni bir kent inşa ettiğinde bile geri dönmeyecekler. Bu sefer ne olacak? Malatya’nın bundan ileri kalkınma sürati çok daha yavaşlayacak, Maraş’ınki yavaşlayacak, Hatay’ınki yavaşlayacak.

“DEVLET VATANDAŞA MADDİ DESTEKTE BULUNARAK ‘ŞEHİRLERİNİZİ TERK ETMEYİN’ DEMELİ”

* Zincir durumunda büyük bir ekonomik sorun bizi bekliyor. Bu denetim edilemez bir durum. Esasında bunu önlemenin basit yolları var. Devlet şu anda herkese geliri nispetinde bir destekte bulunacak, her bireyin sigortasını kendisi devlet olarak üstlenmiş olacak. Onlara hem gelir desteği hem kira desteği hem hayat desteği adı altında ödemelerini yapacak ve insanlara, ‘Şehirlerinizi terk etmeyin’ diyecek. Bu insanları konteynerlere yerleştirecekler ve ‘Belli bir vakit burada yönetim edeceğiz, ondan sonra evlerinizi vereceğiz, hiçbir kaybınız olmayacak’ diyecekler. Bu temin edilebilirse hayat devam eder.

“BÖYLE BECERİKSİZLİK OLUR MU?”

* Bir konteynerde ne var ki, bir adet konteyner ya. Bunu becerip millete veremediler, milleti alıp boş evlere yerleştiremediler. Böyle bir cehalet, beceriksizlik olur mu? Ve bu insanlar 20 yıldır bu ülkeyi yönetecek, şimdi ağa baba gibi azıcık eleştirince fırça yiyorsun. Böyle bir şey olur mu? Ama vatandaşın da bunu bundan sonra fark etmesi lazım. Bize bu müstahak mı yani, biz bunu yaşayacak insanlar mıyız?”

1 2

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.